Pani, veď už nastúpte!

Autor: Katarína Budzelová | 10.12.2013 o 21:44 | Karma článku: 11,02 | Prečítané:  352x

Ten deň začal úplne nevinne. Rannou omšou. Problémy sa začali až potom – keď som zistila, že nemám kľúče od bytu. – Asi som ich zabudla doma, ‒ pomyslela som si. Ešte dobre, že dcéra býva dve poschodia nado mnou a máme jedna druhej kľúče. Ale... moje kľúče doma neboli. Neboli vo vrecku vetrovky. Neboli ani v taške. Musela som sa pozrieť pravde do očí. Stratila som kľúče. Ale ako sa hovorí – topiaci sa aj slamky chytá.

 

Tak aj ja.

Najprv som sa vrátila do kostola a hľadala. Parkovisko – nič. Tam, kde som parkovala, ešte som aj sneh prehrabala. (V ten deň totiž ako na potvoru husto snežilo.) V kostole tiež nič. Ani schody na chór, ani okolo organa. Už som sa s kľúčmi v duchu rozlúčila. Ešte posledný pokus . dala som echo kostolníkovi, ak by sa nejaké kľúče našli, tak možno (dúfam) budú moje.

Ale to som netušila, že moje patálie s kľúčmi sa ešte neskončili.

Poobede sme šli odviezť zaťa do Kraľovan k rýchliku. Sneh sa zmenil na dážď. Na stanicu sme dorazili v poriadku. Zať si najprv išiel kúpiť lístok a potom si ešte dal pred vchodom cigaretku. Medzitým vybral z kufra auta cestovnú tašku a ruksak. Vlak sa už blížil do stanice a my sme sa ešte s dcérou smiali z toho, že ho vyprevádzame. Zať nastúpil a my sme sa otočili na odchod, keď tu vo vestibule dcéra siahla do vrecka a.... A kľúče od auta mal zať. V rýchliku. Vystrelila som ako raketa na perón v nádeji, že vlak zastavím. V hodine dvanástej sa mi podarilo stopnúť sprievodkyňu (alebo výpravčíčku?), aby neodpískala odchod vlaku. Chudera, myslela, že chcem nastúpiť. Dcéra medzitým volala zaťovi na mobil, aby nám podal kľúče. Ostatní sprievodcovia boli nervózni, že čo sa stalo a prečo behám okolo vozňov. Nevydržali to z vedľajšej koľaje z Oravky (vlak do Trstenej), keď po mne kričali:

– Pani, veď už nastúpte! –

A ja nervózne odpovedala : - Ja nechcem nastúpiť, ja chcem kľúče od auta! –

Nevedela som, či sa mám smiať alebo plakať.

Chvalabohu, skončilo to happy endom. Zať nám stihol kľúče podať. Vďaka patrí všetkým, ktorí to zdržanie vlaku pretrpeli. Aj keď sa jednalo asi o 4-5 minút. Čo je aj pri rýchliku dosť.

A druhý happy end sa konal doma, keď som si pred večernou svätou omšou vyzdvihla svoje kľúče u kostolníka v sakristii. Neznámy nálezca ich doobeda našiel a zavesil na kľučku dverí kostola.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Slovensko inú možnosť ako jadro Únie nemá, Fico to vie

Krajiny bez eura budú strácať vplyv, Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.

DOMOV

Plavčan urobil nezvyčajnú vec. Oznámil Kiskovi, kedy končí

Fico naťahovanie času nekomentoval.


Už ste čítali?