darček k narodeninám

Autor: Katarína Budzelová | 9.1.2011 o 20:19 | Karma článku: 6,41 | Prečítané:  344x

Čas Vianoc je už za nami. Čas, kedy môžeme byť obdarovaní, alebo ešte lepšie, môžeme byť darcami. Asi každý dostáva rád darčeky, aj ja. Ale ešte viac ma teší, keď môžem urobiť urobiť radosť niekomu inému. Tak, ako pred rokom. Sestra oslavovala abrahámoviny. Na tom by nebolo nič zaujímavé, keby  v tom čase už nebola rok pri dcére v Londýne, druhá sestra býva na Východe republiky a ja na Orave. Pôvodný nápad bol, že príde na Slovensko, ale ako sa hovorí, človek mieni a Pán Boh (alebo okolnosti) mení.

.

S nápadom prišla sestrina dcéra. Zaplatí nám, teda obom sestrám, letenky a my prídeme na víkend do Londýna. Háčik bol v tom, že sa to oslávenkyňa nemala dozvedieť.

Cítili sme sa ako agenti v službách Sherlocka Holmesa. Nebolo to len o tom, že my sme leteli do Londýna. Vzhľadom k tomu, že sestra má mnoho priateliek aj doma na Slovensku, rozbehla sa „Akcia Z“ na zbieranie všetkých blahoprianí a podpisov do pamätníčka. Ešte že máme internet a FB. Všetko výborne fungovalo. Dokonca aj telefonáty od netere z Londýna, typu: - Ahoj, Kati, sme tu všetci, aj mamka!-

Keď nadišiel deň „D“ , nervozita naberala na intenzite. Ale len dovtedy, dokiaľ sme šťastlivo nedorazili na miesto určenia. S malými chybičkami krásy, keď sme napr. nemohli nájsť parkovisko pri letisku.

Keď sme dorazili k neteri, sestra ešte našťastie nebola doma z práce. Ale na oslavu bolo všetko prichystané – najbližší, slávnostná tabuľa na spôsob švédskych stolov, kamarátky Slovenky s rodinami žijúce v Londýne a my dve.

Ak ste čítali príbeh z Biblie o Lótovej žene, ktorá sa premenila na soľný stĺp, keď sa otočila, tak asi takto zostala stáť aj naša sestrička, keď nás zbadala. Len s tým rozdielom, že miesto soľného stĺpa jej z očí tiekli slané slzy, ktoré nie a nie zastaviť.

Že oslava prebehla úplne úžasne, o tom netreba ani písať. Mne sa dokonca splnil aj sen spred štyroch rokov. Vtedy sa mi pri návšteve Londýna nepodarilo vidieť v Národnej galérii slávne Van Goghove Slnečnice. Teraz to vyšlo na jednotku.

O pár dní sestre pribudne k tým x-krížikom aj jeden rok. Žiadna veľká cesta do zahraničia sa nekoná. Konala sa, ale smerom na Slovensko, kde sa opäť stretli spolu tri sestry.

Aj keď len na pár dní.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Komédia na súdoch: prečo nie sú prípady Majského a Čuňu uzavreté

Treba sa pýtať, kde sme – ako súdruhovia z NDR – urobili chybu.

ŠPORT

Slovenskí hokejisti prehrali s Rusmi po predĺžení na turnaji v Nórsku

Slovákom patrí priebežne druhé miesto.

KOMENTÁRE

Prečo sa v kostoloch nediskutuje

Chromík a Kuffa kázali proti Istanbulskému dohovoru. Vraj veď násilie na ženách nikto nechce.


Už ste čítali?